امروز : جمعه, ۲۳. آذر ۱۳۹۷
VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

فعاليت هاي ورزشی
گزارش كوهپيمايي خانوادگي آزادگان به مناسبت عيد غدير (قسمت 2) PDF چاپ نامه الکترونیک
شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۰۱

 
گزارش تصویری از تمرین تیم والیبال موسسه پیام آزادگان خراسان PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۵۵

به همت موسسه پیام آزادگان خراسان از تاریخ 1392/5/20 سالن بنیاد شهید و امور ایثارگران (والیبال) به مدت 2 روز در هفته در اختیار آزادگان عزیز و فرزندانشان قرار گرفته است لذا آزادگان عزیز که علاقه مند به شرکت در این جلسات می باشند می توانند به این سالن مراجعه کنند.

مکان:مصلی30-انتهای مصلی30-سمت چپ مجموعه ورزشی جانبازان انتهای شهید رستمی2

زمان:رزوزهای یکشنبه و سه شنبه

ساعت 5 الی 1 بعد ازظهر

 
گزارشی از صعود گروه کوهنوردی موسسه پیام آزادگان به ارتفاعات کلات (ارتکند) PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۲۲

بسم الله الرحمن الرحیم

و اوست پروردگاری که زمین را گستراند و در آن کوه ها و رودهایی را قرار داد ....

همانا در این آیاتی است برای آنانی  که می اندیشند . ( سوره رعد آیه 3 )

(( ارتکند نگین انگشتری هزار مسجد و بهشت گمشده کلات ))

گروه کوهنوردی موسسه فرهنگی پیام آزادگان همانند گذشته در یک برنامه از پیش

تعیین شده در تاریخ 6/6/1392 با ارتفاعات ارتکند صعود کرد.

این گروه که فعالیت خود را از سال گذشته شروع کرد، توانسته برنامه های

خوبی را طرح ریزی کرده  و آن ها را عملیاتی نماید ،از جمله آن ها می توان

کوه های بینالود ، فریمان  و کلات را نام برد  .

شهرستان کلات :

شهرستان  کلات با 3518 کیلومتر وسعت و 52000 نفر جمعیت درشمال استان خراسان رضوی قرار دارد . از لحاظ موقعیت نسبی از شمال به کشور ترکمنستان و از جنوب به کوه های هزار مسجد و شهرستان مشهد و از شرق به شهرستان سرخس و از غرب به درگز منتهی می شود .

از لحاظ  موقعیت ریاضی 59 درجه ،9دقیقه ،40 ثانیه ("40 '9  59 ) طول غربی تا 60 در جه ، 37 دقیقه ، 25 ثانیه شرقی ("25 '37  60) و 36 درجه و 24 دقیقه ، 20 ثانیه ("20 '24 36 )  تا 37 درجه ، 17 دقیقه (-'17 37 ) عرض شمال قرار دارد .

شهرستان  کلات که دارای آب  و هوای نیمه معتدل کوهستانی  می باشد بر روی دامنه های شمالی هزار مسجد قرار دارد .

کلات که در لغت به معنی آبادی و زیستگاهی بر فراز  کوه است اولین بار در شاه نامه فردوسی از آن استفاده شده است  در زمان افشاریان پایتخت تابستانی نادر شاه بوده است .

کوه های هزار مسجد :

معنای لغوی هزار مسجد به واسطه داشتن ستون های مرتفعی از سنگ بازالت در قلّه که از دور شبیه به مناره های متعدد است آن را هزار مسجد خوانده اند .

کوه های هزار مسجد همانند یک دژ طبیعی کلات را از خطرات اقوام  مهاجم در طول تاریخ دور نگه داشته  است . کوه های هزار مسجد با ارتفاع حدود 3040 متر و امتدادشمال غربی جنوب شرقی در شمال استان واقع شده که ارتفاع آن به سمت سرخس کاسته می شود .

چین خوردگی  های هزار مسجد از نوع زوارایی است که شباهت زیادی به زاگرس دارد و در یک حوضه رسوبی عمیق در اثر فرآیند های کوهزایی آلپ - هیمالیا به شکل تاقدیسها و ناودیسهای منظم و متوالی شکل گرفته است . آب های جاری در تغییر شکل ناهمواری های آن موثر بوده که اشکال گوناگون فرسایشی از جمله تنگ(1) ، دره های عرضی و طولی(2) ، ناودیس معلق(3) را در آن میتوان دید .

از ویژگیهای هزار مسجد وجود درز و شکاف و حفره های انحلالی فراوان در سازندهای(4) آهکی دوران دوم می باشد که زمینه مساعد را برای تشکیل حفره های آب زیر زمینی فراهم نموده است .

حرکت به سوی آبشار ارتکند :

آبشار ارتکند یکی از زیباییهای خداوند می باشد که همانند نگینی  در ارتفاعات  هزار مسجد می درخشد.

درسالهای اخیر با احداث یک اردوگاه ، تفریحی گردشگران زیادی را از نقاط مختلف استان حتی ایران به سوی خودش جلب کرده است .

فاصله شهر مقدس مشهد تا شهر کلات  145 کیلومتر است اماّ فاصله مشهد تا ارتکند 123 کیلومتر می باشد . از این 123 کیلومتر 105 کیلومتر جاده اصلی است . که در کیلومتر 105 به شهر زاوین می رسیم و بعد از 5 کیلومتر به یک جاده فرعی میرسیم که باید مسیرمان را در این جاده ادامه دهیم . مسافت این جاده فرعی 18 کیلومتر است که 7کیلومتر آن آسفالت و 11 کیلومتر آن خاکی می باشد . ولی همین مسیر جاده خاکی با وجود روستاهای سررود، ارتوکند و حوضچه های پرورش ماهی قزل آلا و باغ های بسیار وسیع گردو و سیب بسیار زیباست . و در طول مسیر بر روی دامنه های هزار مسجد ما میتوانیم درختان ارس را مشاهده کنیم . بعد از عبور از جاده خاکی به اردوگاهی میرسیم که فاصله آن تا آبشار ارتکند 4 کیلومتر می باشد .

گروه کوهنوردی موسسه فرهنگی پیام آزادگان عصر سه شنبه ساعت 16 به سمت آبشار حرکت نموده ، حدود ساعت 19 وارد اردوگاه شد و شب را در آنجا بیتوته نمود ، بعد از صرف صبحانه ساعت  8 صبح چهارشنبه (6/6/92 )به سمت آبشار حرکت نمود. گروه مسیر 4 کیلومتری اردوگاه تا آبشار را یک ساعت و چهل و پنچ دقیقه طی نمود. البته سعی شده که تمام جوانب را سنجیده و در مسیر راه نیز توضیحاتی در باره بعضی از پدیده های جغرافیایی ارائه شد .

برای رسیدن به آبشار اصلی ابتدا وارد جنگل میشویم به محض ورود در حاشیه چپ رودخانه آبشار های زیادی وجود دارد که بسیار زیبا است بعد از گذشتن از جنگل وارد دره ای میشویم که در اصطلاح به آن تنگ میگویند ،از این مناظر بی بدیل در مسیرذ رودخانه زیاد می بینیم .

بعد از گذشتن از این دره های باریک وارد دشتی میشویم که رودخانه در میان آن همچنان طراوات وشادابی خودش را به نمایش میگذارد در دو طرف رودخانه زمین ها با آلاچیق هایی دیده میشود .که تعدادی از اهالی ارتکند آنها را برای امرار معاش برپا کرده اند در این مسیر دامداری نیز رواج دارد.

دوباره وارد دره ای میشویم که دو  طرف آن جنگل است و هر چه این مسیر را ادامه میدهیم دره ها باریک تر میشود تا جایی که به غار آبی میرسیم که طول آن 15 متر است ولی عبور از آن سخت است گروه کوهنوردی عبور از نردبان کوچک را انتخاب نمود. با عبور از مسیری کوتاه به دو نردبان بزرگ برخورد کردیم که با گذشتن از آن دوباره وارد رودخانه شدیم. مسیر های انتهایی رودخانه  یعنی نزدیکی های آبشار بیش از حد زیباست .مجدداً وارد تنگه میشویم در هر طرف درهّ ، چشمه های کوچکی از دل زمین بیرون آمد است.

سرنجام بعد از یک ساعت و نیم پیاده روی در درون رودخانه به هدفمان یعنی آبشار ارتکند رسیدیم ، ارتفاع ان 12 تا 15 متر که برخورد آب با دامنه کوه و سنگ ها ،زیبایی های اطراف را چند برابر کرده است .

چند دقیقه ای را در کنار آبشار ارتکند عکس های یادگاری گرفته و بعضی از دوستان علی رغم خنک بودن هوا و سرد بودن آب زیر آیشار ارتکند دوش حسابی گرفتند و از این طبیعت خدادی که در ایران عزیزمان کم نیست استفاده نمودند .

خداوند متعال این همه زیبایی هایش را خلق نموده تا انسان ها ضمن استفاده مناسب از آن در خلقت این پدیدیه ها نیز تامل نمایند .

درخاتمه باید عرض شود که متاسفانه در مسیر رودخانه چیزی که همه ی ما را نگران کرده وجود زباله هایی بود که به وفور در مسیر و حتی در اردوگاه محل استراحت ما نیز مشاهده می شد .امیدوارم مسئولین محترم اردوگاه و شهرداری شهر زاوین برای این معضل بسیار بزرگ  چاره ای بیاندیشند ، قابل ذکر است که گروه کوهنوردی موسسه ساعت 15 بعد از ظهر به مقصد مشهد مقدس حرکت نمود و در مسیر راه بازدیدی از سد زاوین نیز صورت گرفت و نهایتاً ساعت 18 وارد موسسه شدیم .

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1- دره ای عمیق و باریک با دیواره های پرشیب که در اصطلاح به آن تنگ می گویند

2- دره هایی که بر اثر فرسایش آبی و عمود بر یک تاقدیس ایجاد شده و دو ناودیس مجاور را بهم متصل می کند .

3- هنگامی که دو تاقدیس مجاور یک ناودیس دراز دره ای طولی تماما از بین رفته و کف ناودیس در ارتفاع بالاتری قرارگیرد.

4- مجموعه آیی از چینه ها در یک ناحیه با خواص سنگ شناسی و زیستی مشترک که در یک دوره زمین شناسی بوجود آمده اند.

 
گزارش کوهنوردی هفتگی1392/2/12 PDF چاپ نامه الکترونیک
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۱۵

صعود یک روزه گروه کوهنوردی پیام آزادگان به ارتفاعات شیرباد و منطقه زیبای چشمه سبز با حضور بیش از 20نفر از آزادگان و فرزندان شان انجام شد.

این برنامه هرهفته روزهای پنج شنبه در ارتفاعات اطراف مشهد برگزار می شود و آب و هوای اردیبهشت طراوت ویژه ای به آن بخشیده است.

بدینوسیله از کلیه آزادگان عزیز و فرزندان پسرشان جهت عضویت در این گروه دعوت می شود.

 
مرحله آخر مسابقات پینگ پنگ جام دهه فجر برگزار شد PDF چاپ نامه الکترونیک
يكشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۷

مرحله اخر مسابقات پینگ پنگ جام دهه فجر انقلاب اسلامی در سالن شهید فرومندی مرکز تربیت بدنی شهید برونسی برگزار  شده و نفرات اول تا سوم آزادگان و فرزندان آزادگان دریک رقابت فشرده و جذاب تعیین شدند.

اسامی نفرات برتر به شرح ذیل می باشد:

آزادگان: نفر اول جناب آقای محسن قانع

نفردوم جناب آقای حسین رمضانی و نفر سوم جناب آقای رحیم معینی

فرزندان آزادگان:نفر اول جناب آقای سید عباس مددی

نفر دوم جناب آقای علی رضائی و نفر سوم جناب آقای علی رازقی

 

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3

نظرسنجی

شما از جوملا چه استفاده ای می کنید؟
 

آمار سایت

OS : Linux s
PHP : 5.6.38
MySQL : 5.5.60-MariaDB
زمان : ۰۱:۴۵
ذخیره سازی : غیرفعال
GZIP : غیرفعال
اعضا : 13771
محتوا : 1910
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 1501808

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با اطلاع رسانی سایت چیست ؟

خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 100%

تعداد آرا: 1
The voting for this poll has ended on: 11 آبان 1391 - 09:35

ماژول اسکرول جوملا