امروز : جمعه, ۲۳. آذر ۱۳۹۷
VTEM SlideshowVTEM SlideshowVTEM Slideshow

كتابخانه آزادگان
معرفی کتاب نسیم تقدیر PDF چاپ نامه الکترونیک

«نسیم تقدیر» "نویسنده:سعید عاکف – ناشران:موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی و جنات فکه

خاطرات محمدجواد سالاریان آزاده ای است از شهر مقدس مشهد که در سال 1364 در جزیره بوارین در جریان عملیات شدیدا مجروح می شود و سپس به اسارت مزدوران بعثی درمی آید.او خاطراتش را با نقل وداع آخرین اعزام خود با همسر و فرزندش آغاز می کند و حال و هوای غریبش را در آن وداع بازگو می کند.جزییات کامل و بیان شیوای حالات درونی از ویژگی های این کتاب است که توانسته با قلمی روان اسارت را به زیبایی به تصویر بکشد و مجموعه ای خواندنی و دلنشین را بوجود آورد"


 
معرفی کتاب حکایت زمستان PDF چاپ نامه الکترونیک

نويسنده در اين كتاب به واگويي خاطرات يكي از رزمندگان دفاع مقدس مي‏پردازد و حكايت رزمنده‏اي را بيان مي‏كند كه در  صحنه‏اي صحنه‏هاي نبرد مي‏رود تا توسط دشمن در يك گور دسته جمعي دفن شود ـ در واپسين لحظات ـ متوسل به وجود حضرت ابوالفضل العباس(ع) مي‏گردد و به معجزه آن حضرت از مرگ حتمي نجات مي‏يابد. پس از آن در دل دشمن و در ميان اردوگاه‏هاي مخوف چند بار دست به عمليات‏هاي شهادت‏طلبانه مي‏زند اما...

 

از نكات قابل توجهي كه نويسنده در اين كتاب تلويحا به آن اشاره مي‏كند، مسئله ارتباط رزمندگان و آزادگان با توسل به اهل‏بيت(ع) است كه رمز و راز موفقيت‏هاي آنها را در همين‏جا بايد جستجو كرد.

 
از دربندي خان تا تكريت PDF چاپ نامه الکترونیک

از دربندي خان تا تكريت

مؤلف: هوشنگ مصطفوي

ناشر: نيوشه

سال نشر: 1390

چکیده:
اين كتاب شامل خاطرات فردي آزاده هوشنگ مصطفوي مي‌باشد. از دربندي خان تا تكريت دربرگيرنده خاطرات دو سال و هفت ماه اسارت در اردوگاه تكريت 11 مي‌باشد. آزاده نويسنده خاطرات خود را در چند بخش قبل از اسارت، اسارت و پس از آن آورده است، از دوران جبهه تا اسارت در منطقه شاخ شميران(دربندي خان) و خاطرات مربوط به اردوگاه و تجربيات و اتفاقات آن سال ها و سپس آزادي و بازگشت به ايران.

اين كتاب شامل عناوين متعددي است از خاطرات آزاده مصطفوي به گونه‌اي مختصر و با دقت نوشته شده است. همچنين با  آوردن نام و ياد دوستان و همبندان در اردوگاه خاطرات مستند كرده است.

از جمله خاطرات اين كتاب، عناوين: نوروز در اسارت، نگاه به آسمان ممنوع، اوقات فراغت، شستن دست‌ها بعد از هر كتك‌كاري، نهضت سوادآموزي، درمان به سبك‌ عراقي‌ها، فرار، سرنگ مرگ آور، ميوه در اسارت و ... مي‌باشد.

 
از ميان ديوارهاي بلند: خاطرات معلم آزاده محمد صادق پازوكي PDF چاپ نامه الکترونیک

از ميان ديوارهاي بلند: خاطرات معلم آزاده محمد صادق پازوكي

مؤلف: پيرهادي، محمودرضا

ناشر: انتشارات علمي و فرهنگي صاحب‌الزمان(عج)

سال انتشار: 1389

چکیده:
كتاب دربرگيرنده خاطرات فردي آزاده محمد صادق پازكي است. كتاب با خاطرات ايشان از شروع انقلاب ، زماني كه معلم بودند و در تظاهرات عليه شاه شركت مي‌كردند آغاز شده و از جبهه رفتن و سپس اسارت در اردوگاه موصل سخن گفته است. كتاب از ميان ديوارهاي بلند از بيماري در اردوگاه، تبليغات به نفع رژيم صدام و تونل مرگ ، منافقان  و فعاليت‌هاي آموزشي و ورزشي و اجراي تئاتر در دوران اسارت خاطراتي را شامل شده است. اين كتاب در عنوان بندي‌هاي متنوع و مختصري تنظيم شده است. در پايان كتاب نيز دست‌نوشته‌ها و عكس‌هاي آزاده پازوكي در جبهه و اردوگاه و مراسم استقبال بهنگام آزادي آورده شده است.

 
گنجشك هاي ملاقات ممنوع PDF چاپ نامه الکترونیک

گنجشك هاي ملاقات ممنوع

مؤلف: اسماعيل فيروزي

ناشر: حوزه هنري خراسان جنوبي، سوره مهر

سال انتشار: 1388

چکیده:
اين كتاب مجموعه خاطرات آزادگان سرافراز خراسان جنوبي است كه هريك خاطراتي كوتاه را با عناوين مختلف بيان كرده‌اند. در اين كتاب خاطراتي مختصر با عناوين "آمپول ضدعاشورا، مستر اقبال، مونسي در قفس، آزادگي درس اول مكتب چمران، سوگند پزشكي، نعم يا سيدي، نماز شكر، تفسير انالِله" آورده شده است.

 

 
شيرين‌تر از عسل: خاطرات آزاده حسين معصومشاهي PDF چاپ نامه الکترونیک

شيرين‌تر از عسل: خاطرات آزاده حسين معصومشاهي

تأليف : هداوندخاني، سميه ، زهرا پيروزي

تدوين: حسن طباطبايي

ناشر: انتشارات علمي و فرهنگي صاحب الزمان(عج)

سال انتشار: 1390

چکیده:
اين كتاب شامل خاطرات فردي آزاده حسين معصومشاهي اهل ورامين مي‌باشد. اين كتاب از سال‌هاي كودكي آزاده و شهادت عموي وي در واقعه كفن پوشان ورامين در 15 خرداد شروع شده و سپس به فعاليت‌هاي وي در دوران انقلاب و  رفتن به خدمت سربازي و شركت در جبهه و اسارت ايشان پرداخته است.

آزاده معصومشاهي در اردوگاه‌هاي موصل1 و موصل 3 و 4 قريب به 10 سال از دوران جواني خود را در اسارت دشمن بعثي سپري كرده است. آزاده معصومشاهي در اين كتاب از نوشتن اخبار راديو به شكل پنهاني و رساندن اخبار ايران از اين طريق به هم‌اردوگاهيان و ماجراي لو رفتن راديو و جستجوهاي عراقي‌ها براي يافتن آن خاطراتي را بيان نموده است. اين كتاب دربرگيرنده خاطرات كوتاهي از حوادث و تجربيات ايشان در اين دوره مي‌باشد. وي در كتاب خود از خانواده‌‌هاي غيرنظامي اسير شده توسط عراقيان، بهداشت ، شكنجه‌ها ، آموزش‌ها و كلاس‌هاي ورزشي مخفيانه در اردوگاه و همچنين خاطراتي از رهنمودهاي حاج آقا ابوترابي آورده است.آزاده معصومشاهي دوره اسارت خود و تجربيات حاصل از آن را شيرين‌تر از عسل مي‌داند. آزاده راوي اثر خود را با خاطرات آزادي و تعدادي تصاوير از نامه‌ها و دوران اسارتش به پايان برده است.

 

 
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 3 از 17

نظرسنجی

شما از جوملا چه استفاده ای می کنید؟
 

آمار سایت

OS : Linux s
PHP : 5.6.38
MySQL : 5.5.60-MariaDB
زمان : ۰۰:۱۶
ذخیره سازی : غیرفعال
GZIP : غیرفعال
اعضا : 13771
محتوا : 1910
پیوندها : 6
بازدیدهای محتوا : 1501744

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با اطلاع رسانی سایت چیست ؟

خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 100%

تعداد آرا: 1
The voting for this poll has ended on: 11 آبان 1391 - 09:35

ماژول اسکرول جوملا